تبلیغات
شهرستان رابر RABOUR - بختیاری:عده ای سریع کفن پوش می شوند
 
شهرستان رابر RABOUR
به هرکجا روم ، به هرجا رسم ، اصلم را فراموش نخواهم کرد
درباره وبلاگ


با سلام خدمت تمام همشهریان عزیزم که در حال حاضر در این خطه زندگی می کنند و یا مثل بنده مجبور به ترک این دیار شده اند.من به عنوان یک رابری و علاقه ام به این منطقه همیشه در سایتهای مختلف به دنبال اطلاعات مفیدی در مورد رابر بودم که متاسفانه عمدتا مطلب جامعی یافت نمی کردم از اینرو تصمیم گرفتم با راه اندازی این وبلاگ شهرستان نوپایمان را حداقل در فضای مجازی به دیگران معرفی کنم .تا همه دلسوزان این منطقه به این فکر کنند که آیا شهرمان با این همه پتانسیل در جایگاهی درخور قرار دارد؟؟ به هر روی در حد توانم مطالبی را پیرامون تاریخ ،جغرافیا،مفاخر،شهدای گرانقدر،عکسهایی از مناطق طبیعی ،آدرس و شماره تلفنهای ضروری شهرستان جمع آوری کردم . امیدوارم با ارسال نظرات ،انتقادات و پیشنهادات خود این حقیر را یاری رسانید با آرزوی بهترین ها برای تمام دوستداران رابر

مدیر وبلاگ : محمد پورعسکری
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
مهمترین علت عدم پیشرفت شهرستان رابر ؟ 

نماینده رابر و بافت در مجلس در جمع تعدادی از شهروندان رابری با انتقاد از عملکرد برخی مسولین شهرستان خواستار تغییر در روند در پیش گرفته توسط آنها شد.

مهندس محمدتقی بختیاری در ابتدا پیرامون اشتغال شهرستان گفت: متاسفانه مسولین شهرستان بدون در نظر گرفتن قانون دست به جذب افرادی کرده اند که این بی قانونی هرگز پذیرفته نیست و شخص فرماندار باید پاسخگو مردمی باشد که هر خانوار آنها یک تحصیلکرده دارد.

وی با اشاره به جذب فرزند یکی از مسولین بدون داشتن هیچ مدرک دانشگاهی خاطرنشان ساخت: بنده لیست 9نفره ای از این افراد تقدیم استاندار کرده ام و تا موضوع رسیدگی نشود کوتاه نخواهم آمد،  چرا که من از شروع دوران نمایندگی این مردم با خدا عهد بستم در جهت مطالبات آنها تمام تلاشم را به کار گیریم.

 عضو فراکسیون اقلیت مجلس با اشاره به اینکه اگر مسائل کشور به صورت اصولی حل و فصل نشوند قطعا مشکل استخدامی برطرف نمی شود یادآور شد: امروز اعلام می کنند نرخ بیکاری 11درصد است و به زودی 9درصد خواهد شد، این درصورتی است که نرخ بیکاری در شهرستان بافت 38درصد می باشد.

نماینده رابر و بافت ادامه داد: تا زمانی اقتصاد منطقه رونق نگیرد شاهد هیچگونه پیشرفتی نخواهیم بود از اینرو اقداماتی نظیر تلاش برای راه اندازی پایانه گردو با همکاری بخش خصوصی، باز پس گیری معدن مس "درآلو"، پیگیری جهت راه اندازی دانشگاه علوم تحقیقات در شهرستان و چند پروژه دیگر از جمله اقدامات بنده در این زمینه بوده است.

مدیرکل راه و ترابری استان در دولت اصلاحات تصریح کرد: شروع به کار پروژههای 2بانده کردن جاده های جیرفت-رابر-بافت، بافت-سیرجان، بافت-ارزوئیه-حاجی آباد، بافت- کرمان و تصویب احداث جاده رابر- کرمان از مهترین طرحهای راهسازی طی3سال اخیر می باشد.

مهندس بختیاری پیرامون برخی رفتارها در شهرستانهای رابر و بافت تذکر داد: امروز این شهرستانها افراد بسیار شاخصی در سطح دنیا دارند ولی چه شده است که اکثریت آنها به فکر دیار خود نیستند؟ چراکه هنوز علیرغم سالها عقب ماندگی ناشی از عدم آگاهی برخی از همشهریان تحمل پذیرش یکدیگر را ندارند.

این نماینده اصلاح طلب اضافه کرد: متاسفانه عده ای از عدم آگاهی برخی از مردم سو استفاده کرده و تنها در جهت تامین منافع شخصی عمل کرده اند امروز هم در پشت شعار اینکه برخی های دنبال فتنه هستند دست به هر اقدام خودسرانه و غیر قانونی می زنند.

وی افزود: در سالهای اخیر هرکس که می خواست چیزی بگوید و یا عملی انجام دهد عده ای کفن می پوشیدند و به خیابانها می آمدند که نتیجه آن تند رویها،  وضعیت موجود شده است و نمیدانم آنها چگونه می خواهند جواب خون شهدا بدهند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: دوستان می خواهند یک میلیارد مسلمان با مذهیهای مختلف را اداره کنند در صورتیکه وضعیت درون جامعه در شرایط مطلوبی قرار ندارد.

بختیاری تصریح کرد: ما باید با مردم صادق باشیم تا در سایه آرامش کشور و بدون مرزبندیهای انجام گرفته نظر به اینکه یک طرف اسلام ناب و طرف دیگر دشمنان انقلاب و اسلام قرار دارند تصمیم گیری را به مردم واگذار کنیم تا مشخص شود چه کسی راست می گوید و چه کسی دروغ؟

عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از تغییر پروژه سد صفا رود از حجم 129میلیون متر مکعب به 75 میلیون متر مکعب خاطرنشان ساخت: در این زمینه چند درخواست را خدمت وزیر محترم نیرو ارائه کردم؛ اول تعهد تامین آب شرب تمام منطقه دوم احداث فاضلاب شهری رابر و سوم در نظر گرفت وضعیت توسعه این خطه که تنها در این صورت است که آنها می توانند آب شهر کرمان را از این سد تامین کنند.

نماینده شهرستانهای رابر و بافت در مجلس در رابطه با تنها بیمارستان این دو شهرستان اظهار داشت: برخلاف همه شعارها امروز بیمارستان بافت به یک مرکز اعزام بیمار به کرمان تبدیل شده است که تلاش دارم در جهت رفع این مشکل و همچنین احداث بیمارستان رابر اقدام اساسی صورت گیرد.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس در رابطه با تقسیمات استانی گفت: دولت باید بحث شمال و جنوب کردن استان را از سمت بم و جیرفت در نظر بگیرد و در غیر این صورت تنها استان را دراز کرده است ، ولی آنچه باید بگویم این است که شهرستانهای رابر و بافت در هر نوع تقسیم بندی جز استانهای شمالی محسوب می شوند.

 

نوع مطلب :
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

View Larger Map