تبلیغات
شهرستان رابر RABOUR - مهندس نگینی: اکثر وبلاگ ها،جوان مرگ می شوند
 
شهرستان رابر RABOUR
به هرکجا روم ، به هرجا رسم ، اصلم را فراموش نخواهم کرد
درباره وبلاگ


با سلام خدمت تمام همشهریان عزیزم که در حال حاضر در این خطه زندگی می کنند و یا مثل بنده مجبور به ترک این دیار شده اند.من به عنوان یک رابری و علاقه ام به این منطقه همیشه در سایتهای مختلف به دنبال اطلاعات مفیدی در مورد رابر بودم که متاسفانه عمدتا مطلب جامعی یافت نمی کردم از اینرو تصمیم گرفتم با راه اندازی این وبلاگ شهرستان نوپایمان را حداقل در فضای مجازی به دیگران معرفی کنم .تا همه دلسوزان این منطقه به این فکر کنند که آیا شهرمان با این همه پتانسیل در جایگاهی درخور قرار دارد؟؟ به هر روی در حد توانم مطالبی را پیرامون تاریخ ،جغرافیا،مفاخر،شهدای گرانقدر،عکسهایی از مناطق طبیعی ،آدرس و شماره تلفنهای ضروری شهرستان جمع آوری کردم . امیدوارم با ارسال نظرات ،انتقادات و پیشنهادات خود این حقیر را یاری رسانید با آرزوی بهترین ها برای تمام دوستداران رابر

مدیر وبلاگ : محمد پورعسکری
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
مهمترین علت عدم پیشرفت شهرستان رابر ؟مهندس کاووس نگینی عضو انجمن مطالعات جامعه اطلاعاتی در یادداشتی که برای ویژه نامه نوروزی نشریه همراه کرمان نوشتند: باتوجه به شناختی كه نسبت به استان كرمان دارم و از طرفی آگاهی در حوزه جامعه اطلاعاتی كشور، استان كرمان در زمینه وارد شدن به فضای مجازی حركت خوبی را آغاز كرد ولی اینكه استمرار این حركت چگونه بود بحث جداگانه ای است.

 

همانطور كه گفته شد حركت كرمان در فضای مجازی با توجه به انتخاب این استان از سوی دولت به عنوان مركز دولت الكترونیك استان بسیار مهم است، ولی باید دید در چارچوب آن، چه میزان به وبلاگ و وبلاگ نویسی اختصاص داده شده است.

ولی آنچه حائز اهمیت می باشد این مسئله است كه وبلاگها را حاصل خلاقیتهای فردی كرمانی ها می دانم نه دولت و نه حتی زیرساخت های مانند اینترنت پر سرعت در دولت جدید هم به نظر می رسد این بستر خیلی جدی شناخته نشده و اساساً آنها در این فكرهستند كه آیا وبلاگ خوب است یا خیر؟

شاید این نگاه به وبلاگ باعث گرایش افراد به استفاده از اسم مستعار شده است كه این نوع تمایل معلول از شرایط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی كشور ماست. لذا می توان گفت استفاده از اسم مستعار حاصل از عدم فضای مناسب می باشد كه وبلاگ نویس را وادار به حضور در فضای مجازی بدین شكل می نماید. اما اگر همین به كار بردن اسم مستعار به طور مداوم و اینكه وبلاگ نویس اندیشه خود را با احتیاط در همه جوانب بیان کند نه تنها مضر نیست بلكه حضورش در فضای مجازی یك نقطه قدرت محسوب می شود.

در مقوله وبلاگ نویسی باید اینگونه نگاه كرد كه كار وبلاگ، بحث كلیشه ای، دستوری و دولتی نیست بلكه به دل افراد بر می گردد اما علیرغم علاقه كاربر برای حضور در این راه به عنوان كارشناس حوزه جامعه اطلاعاتی باید عرض كنم؛ امروز در دنیا شاخص هایی برای ارزیابی وبلاگ ها نظیر جذابیت، تعامل، مشاركت جمعی و استفاده از حداكثر پتانسیل های اینترنتی مد نظر می باشد كه وبلاگ نویسان كرمانی باید به آنها توجه داشته باشند.

ولی به نظر می آید جدایی از مقولات مذكور وبلاگ نویسان كرمانی كمتر نسبت به موضوعات استان حساس می باشد و دوست دارند بیشتر به مسائل كلان بپردازند كه بهتر آن است آنها نسبت به فرهنگ كرمان ومباحث آن توجه نمایند، چرا كه استفاده ازهویت ها و واژه های كرمانی، رنگ وزیبا شناسی مورد ذائقه مردم این دیار می تواند بر جذابیت وبلاگها بیفزاید. نكته دیگر كه در بحث وبلاگ های این استان و حتی كشور مطرح است عدم انجام هیچ گونه پژوهش آكادمیك از سوی دانشگاهیان و پژوهشگران به منظور شناسی وبلاگ ها، تشكیل بانك اطلاعاتی در مورد آنها و در نتیجه تشكیل انجمن وبلاگ نویسی است كه شكل گیری آن تاثیرات مثبتی در زمینه وبلاگ نویسی در پی خواهد داشت.

یكی دیگر از فعالیت های پیرامون وبلاگ نویسی برگزاری جشنواره ها و سمینارها می باشد كه خوشبختانه در سال گذشته در اقدامی پسندیده از سوی برخی علاقه مندان كرمانی این جشنواره با حضور وبلاگ نویسان كرمانی برگزار شد كه استمرار آن به شرایط اجتماعی و فرهنگی جامعه بستگی دارد. زمانی یك وبلاگ نویس حضورش را در جامعه مجازی فراهم می سازد اگر بتواندبه وفاداری و مشاركت ببینندگان دست یابد دوام می یابد، اما متاسفانه یكی از آسیب های اكثر وبلاگ ها این است كه زود به كار خود پایان می دهند و به زبان ساده تر جوان مرگ می شوند كه برای جلوگیری ازاین مشكل استفاده از توان فنی امكانات موجود است كه دوستان وبلاگ نویس می توانند با صرف وقت بسیار كم با اتصال به موتورهای جستجو، RSS یا آرشیو وبلاگ، زیبا سازی ظاهر وبلاگ به سرعت آمار بازدیدكنندگان خود را افزایش دهند تا در فضای مجازی حضوری طولانی داشته باشند.

نوع مطلب :
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

View Larger Map